Najnowszy

Nieodpłatne szkolenia dla organizacji charytatywnych

Pracujesz dla niekomercyjnego stowarzyszenia albo fundacji? Teraz masz szansę otrzymać szkolenia, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za swoją nauke nie zapłacicie jednak an

Czytaj więcej...

Nieodpłatne szkolenia dla organizacji charytatywnych

Autor: admin

Pracujesz dla niekomercyjnego stowarzyszenia albo fundacji? Teraz masz szansę otrzymać szkolenia, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za swoją nauke nie zapłacicie jednak ani złotówki.

Choć instytucje niedochodowe realizują często wartościowe projekty i angażują do nich wysoce zaangażowanych działaczy, to odczuwają brak fachowego przygotowania z zakresu zarządzania. A na kursy czy studia podyplomowe najczęściej nie posiadają odpowiedniego budżetu.

Szkoleniowcy z Fundacji Training Projects uznali, że warto wolontariuszom zaoferować wsparcie edukacyjne.  Przedstawicieli działających w tzw. sektorze NGO zapraszają na nieodpłatne warsztaty z kilku dziedzin związanych z funkcjonowaniem stowarzyszeń i fundacji.  Wszyscy zainteresowani uczestnictwem  mogą zapisać się na warsztaty pisząc na adres [email protected] 

Zgłaszać się mogą zorganizowane instytucje, jak również indywidualni wolontariusze.  Niezależnie od formy funkcjonowania, każdy poprosić o zapisanie go na wybrany kurs.  Szkolenia są w 100% darmowe, jednak korzystający ze szkolenia powinni zapewnić miejsce prowadzenia warsztatu – np. zaprzyjaźniony hotel czy okoliczny dom kultury. 

O jakie warsztaty można się ubiegać?

kierowanie projektami w stowarzyszeniach i fundacjach

zarządzanie grupą aktywistów – postawa lidera

współpraca i efektywność grupy

rozwiązywanie problemów społecznych

jak pozyskać sponsora i darczyńcę

jak uzyskać rozgłos dla idei lub zmian społecznych

asertywna komunikacja

prowadzenie prezentacji i przemówień

zarządzanie przez cele 

szkolenia dla trenerów wewnętrznych

Oferta wsparcia Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – prośby o wsparcie składac można w dowolnym czasie. Jednak trenerzy nie obiecują pomocy szkoleniowej wszystkim chętnym. Decyduje pula dostępnych w danym miesiącu miejsc i poziom merytoryczny aplikacji. 

- Zależy nam by wolontariusze byli równie profesjonalni jak menedżerowie w biznesie – mówi Gerard Sigmundzik, członek zarządu Fundacji. – Mamy na dzieję że dzięki nam prowadzone przez wolontariuszy akcje staną się stały na coraz wyższym poziomie, nawet w poczatkujących organizacjach. Tam pomoc doradcza i nauka są często potrzebne nawet bardziej niż dotacje i sponsorzy. Niejednokrotnie obserwujemy spore niewykorzystane fundusze unijne, bo organizacje nie wiedzą jak przygotować profesjonalnych projekt. Próbujemy trochę ten stan zmienić.  


Opublikowany: 05.06.2018

Tagi: